רס"ן איתן יורם

לזכרם • כניסות

בן מרים ורפאל, נולד ביום כ"א בחשון תשט"ו (17.11.1954) בתל עדשים.

כמו כל ילדי המושב התחיל יורם את חינוכו בגן הילדים של המושב, ואחר-כך נסע מדי יום ביומו לגניגר לבית-הספר המשותף לכל ילדי המשקים בסביבה. שנה אחת מילדותו שהה יורם עם הוריו בארצות-הברית, שאליה נשלח אביו בתוקף תפקידו. כשסיים את לימודיו בבית-הספר היסודי, המשיך יורם ללמוד בבית-הספר התיכון "אורט" בעפולה במגמת אלקטרוניקה. צעיר לימים היה יורם, כשהצטרף למסע ימי על אוניה שהביאה בקר מיוגוסלביה לארץ. בהיותו על האוניה מילא יורם תפקידים שונים. בן 15 שנים היה כשהשתתף בקורס צניחה וצנח 7 צניחות - מכסת הצניחות הנדרשת מכל חייל צנחן.

כשהגיע מועד גיוסו לצה"ל, הוא התנדב לחיל-האוויר, לקורס טיס. הוא סיים את הקורס כחניך מצטיין ונשאר לשרת כמדריך בבית-הספר לטיסה. יורם היה בצוות האווירובטי של בית-הספר לטיסה.

לאחר שירות בטייסת עיט, עבר יורם לטייסת כפיר והשתתף בתקיפות מבצעיות על בסיסי מחבלים בלבנון. באחת מטיסות האימונים קרתה תקלה במטוסו של יורם. הוא ניסה לנטוש את המטוס, אבל המצנח לא פעל. ביום ל' בניסן תשמ"א(4.5.1981) נפל יורם בעת מילוי תפקידו והובא למנוחת עולמים בבית-העלמין בתל עדשים. הוא השאיר אחריו אישה, הורים ושלוש אחיות.

יורם_איתן